EDUCAnet České Budějovice
Lannova 1595/29a, České Budějovice, 37001
Telefon (sekretariát): (+420) 774 773 358
Moderní střední škola - gymnázium a SOŠ se zaměřením na IT. Nabízíme denní i dálkové studium. Od září 2015 také základní škola.

Notebook či tablet místo hory učebnic a sešitů, e-learning a především úplně jiný přístup k výuce.
29.6.2017, vložil Kuba Petr (Informativní zpráva)
Vydání vysvědčení
Milí studenti, vydání vysvědčení střední školy proběhne v pátek 8:15 v kmenových třídách.
19.6.2017, vložil Holcepl Radek (Důležitá zpráva)
Den s univerzitou (22.6.)
Vážené studentky, vážení studenti,

ve čtvrtek 22. 6. 2017 se celá střední škola zúčastní Dne s univerzitou. Sraz bude u zastávky MHD Jihočeská univerzita v 8:45.
Vstup je zdarma, možnost občerstvení na místě. Předpokládaný konec akce v 14:00. Bližší informace naleznete v příloze.

Mgr. Radek Holcepl
5.6.2017, vložil Dědková Jaroslava (Informativní zpráva)
volná místa srpnový 7-mi denní mezinárodní projekt mládeže v Českém Krumlově
Centrum pro pomoc dětem a mládeži o.p.s. Český Krumlov nabízí 6 volných míst na mezinárodním mládežnickém projektu, který se uskuteční v prvním srpnovém týdnu (od pondělí 21. do neděle 27. srpna 2017) na turistické základně DDM Zátoň u Českého Krumlova.

Projekt je určen pro mladé lidi ve věku od 14-ti do 18-ti let. Společně s českými účastníky se jej budou účastnit mladí lidé ze Slovinska a Slovenska.

Z nabízeních aktivit můžeme jmenovat: splutí části řeky Vltavy na raftech, dále nejrůznější workshopy, které budou tématicky převážné zaměřené na tyto aktivity: rádiový workshop, animovaný film, malba na hedváb, umělecké kovářství apod., dále jsou naplánované exkurze do vybraných institucí a v neposlední řadě národní večery, při nichž budou zástupci jednotlivých zúčastněných zemí ostatní účastníky seznamovat nejen s typickými národními zvyky a tradicemi, ale i s danou kuchyní typickou pro danou zemi.

Účastnický poplatek na jednoho účastníka činní 1.500,-Kč. Strava, ubytování a náklady spojené se zajištěním aktivit jsou hrazeny pořadatelskou stranou.
V případě zájmu kontaktujte s organizátory akce:

Mgr. Jiří Muk: hlavní koordinátor projektu, tel. +420 734 443 923; Email: jiri.muk@seznam.cz , muk@cpdm.cz
10.5.2017, vložil Dědková Jaroslava (Informativní zpráva)
poděkování Benelux
Vážení rodiče, od úterý 2. 5. 2017 do soboty 6. 5. 2017 měli studenti našich středoškolských oborů možnost trávit svůj čas na poznávacím zájezdu do zemí Beneluxu (Belgie, Nizozemí, Lucembursko).
Této možnosti využilo 14 studentů naší školy a já bych chtěla rodičům zúčastněných studentů poděkovat za to, že jim cestu svou finanční a duševní podporou umožnili. Věřím, že to pro ně byl zážitek zajímavý, a že získané zkušenosti v budoucnu zhodnotí.
Rovněž bych ráda poděkovala zúčastněným studentům, neboť jsem na ně byla v průběhu cesty opravdu hrdá. Nejen, že vzorně přistoupili k povinnostem účastníků zájezdů a většinou byli všude včas, projevovali zároveň i výjimečný, nepovrchní zájem o místa, do kterých jsme se vydali a skvěle tak reprezentovali svou všestranností a inteligencí.
S pozdravem a optimistickým výhledem na další takové školní akce,
Marcela Douchová
3.5.2017, vložil Kuba Petr (Informativní zpráva)
Třídní foto
Milí studenti, noste prosím svým třídním 40Kč na fotky. Jakmile budeme mít vše vybráno, fotograf nám fotky tříd připraví. Nezapomeňte, že někteří jste se fotili i v malých skupinkách.
7.4.2017, vložil Koubová Vladimíra (Velmi důležitá zpráva)
Maturita - písemná práce z ČJL
Písemné práce z ČJL se píší v úterý od 12:00 v učebně č. 46, přizpůsobení podmínek PUP v učebně č. 45.
Prosím studenty 4. ročníků, aby ve škole byli min. o 15 minut dříve.
Ostatní studenty žádám v 2. patře o klid a ohleduplnost vůči maturantům.
31.1.2017, vložil Dědková Jaroslava (Důležitá zpráva)
pololetní prázdniny
V pátek 3. 2. 2017 mají žáci školy pololetní prázdniny.
6.1.2017, vložil Dědková Jaroslava (Informativní zpráva)
Vážení rodiče,
ráda bych poděkovala Vám všem, kteří reagovali na naší výzvu a potěšili nás dárky pro školu. I díky Vám mají Vaše děti tužky, kartony na kreslení a další pomůcky nebo středoškoláci např.nové hrnky a varnou konvici v kuchyňce.
Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.
Přejeme Vám i Vašim dětem úspěšný rok 2017!
21.11.2016, vložil Dědková Jaroslava (Informativní zpráva)
Buď pánem svého prostoru aneb Jak sebe a své věci chránit, když jste online

KNIHA PRO DOSPÍVAJÍCÍ, KTEROU BY SI MĚLI PŘEČÍST VŠICHNI RODIČE

Zajímá vás, jak se bránit proti kyberšikaně, jak předejít zavirování vašeho počítače, jak si zachovat soukromí na sociálních sítích či například jak se nestát obětí darebáků, číhajících na Internetu? Zajímalo vás někdy, kdo jsou to ti rhybáři, hackeři, crackeři, piráti, kyberstalkeři a další obyvatelé virtuálního světa, zvaného Internet?
Všechny tyto otázky a mnohé další zodpovídá poutavým způsobem kniha Buď pánem svého prostoru, která je určena především dospívajícím čtenářům a jejich rodičům.
Kniha se nevyhýbá ani tématům techničtějším a tak se v ní mladí uživatelé internetu mohou dozvědět také informace o technickém pozadí fungování internetového připojení,
či informace o bezpečném nastavení domácích wi-Ÿ sítí.
1.11.2016, vložil Kopečková Petra (Velmi důležitá zpráva)
El. revize studentských notebooků
Dne 9.11.2016 proběhne druhé kolo el. revizí studentských notebooků. Ti, kteří ještě revizi nemají, doneste notebooky včetně napájecího kabelu a adaptéru. Pokud ve škole nebudete, zanechte u spolužáků (případně v kanceláři školy) alespoň el. přívod 230V s adaptérem.