Základní škola Boženy Němcové Jaroměř, Husovo náměstí 352, okres Náchod
Husovo náměstí 352, Jaroměř, 55101
10.3.2020, vložil Kopecký Roman (Informativní zpráva)
Uzavření školy
Opatření Ministerstva zdravotnictví zakazuje osobní přítomnost při vzdělávání nebo studiu a týká se všech žáků a studentů.

Proto bude naše škola pro všechny žáky do odvolání uzavřena.

Sledujte prosím denně naše webové stránky, budeme Vás informovat, jakmile budeme mít nové informace.

Podrobnosti k celé situaci najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví:

Ošetřovné:

Pokud v souvislosti s opatřením Ministerstva zdravotnictví bude muset rodič pečovat o dítě mladší 10 let, pak zaměstnavatel je povinen omluvit jeho nepřítomnost v práci po dobu, kdy pečuje o dítě mladší 10 let.

Zaměstnanec - rodič má nárok na ošetřovné, pokud žije s dítětem ve společné domácnosti. Rodiče se mohou v péči o dítě vystřídat.

Podrobnosti včetně tiskopisu, který potvrzuje škola, jsou k dispozici na https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/Karantena_a_osetrovne.pdf.
28.2.2020, vložil Kopecký Roman (Informativní zpráva)
Doporučení Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje
Doporučení k jedincům s cestovatelskou anamnézou.

Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z rizikové oblasti nákazy novým koronavirem, kterými jsou: Čína, Hong Kong, Írán, Itálie (regiony Benátsko, Lombardie, Emilia-Romagna a Piedmont), Japonsko, Jižní Korea, Singapur

- a NEMÁTE žádné příznaky onemocnění.

Po celou dobu maximální inkubační doby, tj. 14 dnů od odletu z oblasti nákazy zůstaňte, pokud možno doma, minimalizujte kontakt s ostatními lidmi. Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.

Kontaktujte telefonicky / e-mailem pracoviště protiepidemického odboru místně příslušné krajské hygienické stanice, které rozhodne o náležitých protiepidemických opatřeních včetně případné karantény.
Pokud se objeví příznaky jako subfebrilní-febrilní teploty, kašel, dušnost, kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství. Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.

- a MÁTE horečku, kašel nebo dušnost.

Pokud jste doma, nikam nechoďte – vyhněte se kontaktu s ostatními lidmi. Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu. Při kašli a kýchání si zakrývejte ústa a nos kapesníkem nebo paží či rukávem, ne rukama!!!

Kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství. Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.

Zpracováno 26.2.2020 a bude upravováno v závislosti na změnách epidemiologické situace. Královéhradecký kraj

Kontakt –pokud nejsou obtíže, pouze návrat zrizikové oblasti:Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje, www.khshk.cz
Telefon: 495058111 v pracovní době. Kdykolive-mail:koronavirus@khshk.czDo e-mailu uvést své kontakty –jméno, příjmení, mobilní telefon, bydliště a epidemiolog (pokud v té chvíli nebude k zastižení) se s Vámi co nejdříve spojí.

Kontakt – pokud jsou obtíže a je návrat z rizikové oblasti: Klinika infekčních nemocí Fakultní nemocnice Hradec Králové
Telefon: v pracovní době 7:30 –15:30 hod. 601130894, v mimopracovní době 15:30 –7:30 hod. 721417310 Volat IHNED