Základní škola Jindřicha Pravečka, Výprachtice, okres Ústí nad Orlicí
č.p. 390, Výprachtice, 56134
Telefon (sekretariát): (+420) 465 391 101, Telefon (ředitelna): (+420) 467 771 372
7.4.2020, vložil Administrátor (Informativní zpráva)
PŘÁNÍ
Kouzelné Velikonoce,
hodně štěstí a zdraví,
ať se máte senzačně
a děláte to, co Vás baví.
Ze srdce VÁM všem, přeje vedení školy.

26.3.2020, vložil Grossmann Petr (Informativní zpráva)
Domácí příprava
Děkuji všem žáků, za vzorné plnění úkolů. Jsme na vás pyšní, že jste se dokázali tak rychle přizpůsobit. Svědčí o tom, že něco umíte a dokážete se v učivu a komunikaci s učiteli orientovat. Pokud budete mít nějaké problémy či podněty, můžete využít i schránku důvěry na iskole. Je v sekci komunikace a je anonymní. Děkuji za všechny podněty a hlavně za váš přístup. Zdraví a palce drží PG.
23.3.2020, vložil Grossmann Petr (Informativní zpráva)
Zkušební plány
Dobrý den, děti mají na iskole v sekci Další vedle testů i zkušební plány, kde mohou učitelé psát učitelé informace o testech či jíných pracích.
Prosím žáky, aby tuto sekci také navštívili.
Děkuji. S přáním poklidných dnů Petr Grossmann
16.3.2020, vložil Grossmann Petr (Důležitá zpráva)
Přístup ke složkám a souborům s vývukou
Každý žák a i rodič má své přihlašovací jméno a heslo. Doporučuji v této situaci využívat jen žákovský účet.
Pokud nejste schopni se do iskoly přihlásit pro neznalost hesla, tak kontaktujte telefonicky svého třídního učitel. Ten by měl s přihlášením pomoci.
Login neboli jméno je dáno písmenem z jako žák a příjmením + první písmeno jména žáka. Příklad
Žák: Nový Jan login = znovyj
Heslo je vygenerováno počítačem nebo si ho žáci změnili.
Škola = zsvypr
Po přihlášení v panelech nástrojů jsou rozbalovací okna. Nás bude zajímat Centrální databáze s ikonou
Najeďte kurzorem myši na ikonu a klikněte levým tlačítkem myši.
Po otevření okna se objeví složky se svoji třídou a další složky, které teď nejsou důležité.
Najděte svoji třídu a klikněte levým tlačítkem myši (případně poklepejte na tabletu na ikonu nebo na notebooku na dotykovou plochu touchpad) na ikonu složky.
Zobrazí se vám složky předmětů uvedené v dané třídě. Složky jsou po předmětech. Každá složka má několik souborů, které je možné si stáhnout klepnutím na ikonu souboru.
Objeví se dialogové okno s možností uložit nebo otevřít. Možnost otevřít slouží jen otevření, ale ukládá se i v počítači. Cesta k souboru je však složitější a ne všichni ji najdou. Doporučuje tedy si soubor uložit.
Pokud zvolíte uložit, soubor se stáhne do vašeho počítače. Viz ikona u Exploreru.
Pokud nemáte nastavenou cestu, tak se soubory stahují do složky stažené soubory. Rychlý přechod do složky najdete zde.
Doporučuji si na ploše vytvořit složku např. škola a do ní si tyto dokumenty stahovat.
Následně již můžete soubor otevřít a studovat.

Pokud se vámnedaří najít složky, můžete si z webu školy www.zsvyprachtice.cz stáhnout návod s podrobným postupem.

Mnoho zdaru při distančním vzdělávání přeje kolektiv pedagogů ZŠ Jindřicha Pravečka, Výprachtice

Helpinfo: skola.pocitace@seznam.cz
Tel.:604 182 669
13.3.2020, vložil Administrátor (Velmi důležitá zpráva)
NOUZOVÝ STAV
Vážení rodiče a žáci. Vyhlášením nouzového stavu je žákům škola nepřístupná. Dospělé osoby prosíme o kontaktování školy elektronicky nebo telefonicky. V nejnutnějším případě a zcela výjmečně osobně. Veškerá výuka a komunikace se zákonnými zástupci a žáky bude probíhat výhradně přes Iskolu. Zde budou uvedeny podrobnější informace. Naší snahou je zabezpečit výuku v rozumné míře, nepřetěžovat žáky ani vás rodiče. Žáci nemají nárok na dotovaný oběd. Školní jídelna obědy po dobu vyhlášení nouzového stavu nevaří. S přáním pevného zdraví Mgr. Romana Prokopová
17.2.2020, vložil Jindrová Lucie (Informativní zpráva)
Klub deskových her
Dne 17. 2. 2020 se nebude konat klub deskových her.
20.1.2020, vložil Mrázová Eva (Informativní zpráva)
Kroužek sportovních her
Dne 21.1.2020 se nekoná kroužek sportovních her.
10.9.2019, vložil Administrátor (Informativní zpráva)
Vyučování Vv:
z důvodu organizace stravování ve školní jídelně se bude výtvarná výchova vyučovat bez přestávky mezi 5. a 6. hodinou. Konec výuky ve 12:50 h.
17.10.2018, vložil Administrátor (Velmi důležitá zpráva)
FACEBOOK ŠKOLY
Naše škola má nově založený facebook, na kterém můžete sledovat novinky, události, zprávy, zážitky, úspěchy žáků a učitelů.
Adresa: Základní škola Jindřicha Pravečka,Výprachtice